Van de vijftiende eeuw naar het nu

Twee zaterdagmiddagen in de zomermaanden zijn vijf kerken in het centrum van Hilversum open voor bezichtiging. Voor onze kerk aan het Melkpad die elke zatermiddag open is, betekent dit dat de kerk een half uur langer open is, namelijk van 13.00 tot 16.30 uur. De viering van 600 jaar kerk in Hilversum krijgt aandacht in de deelnemende kerken. Op zaterdag 18 juni verzorgt pastoor Van der Velde op de volle uren een rondleiding langs de schilderijen en de gebrandschilderde ramen van kunstenaar Paul Determeijer. Op die dag is ook een drietal voorwerpen te zien die nog uit de vijftiende eeuw dateren: ons Mariabeeld uit ca. 1480, een manipel (onderdeel van de priesterkleding) en een boek uit 1494 uit onze parochiebibliotheek. Doe ook eens een vijfkerkentocht op zo’n zaterdagmiddag!

Deelnemende kerken: de Grote kerk (Kerkbrink), Oud-Katholieke kerk Sint Vitus (Melkpad), Leger des Heils (Nieuwe Doelenstraat), Rooms-Katholieke kerk Sint Vitus (Emmastraat) en Rooms-Katholieke kerk Onze Lieve Vrouw Onbevlekt Ontvangen (Naarderstraat).
Op zaterdag 18 juni en 6 augustus 2016 van 13.00-16.30 uur